Naujienos

2016.04.09 Lietuvos karatistų laimėjimai NORDIC karatė čempionate

Balandžio 9 d. Aalborgo mieste (Danija) vyko NORDIC (Šiaurės) karatė čempionatas. NORDIC organizacijai priklauso šios šalys: Danija, Norvegija, Islandija, Suomija, Švedija, Estija, Latvija, Lietuva. Šiame čempionate, vienoje kategorijoje gali dalyvauti po du šalies sportininkus, tad į šį čempionatą šalys siunčia čempionus ir vicečempionus. Šiais metais į NORDIC organizaciją buvo priimta Lietuvos šalis. Tad, pirmą kartą NORDIC čempionate, Lietuvai atstovavo iš Šiaulių sporto klubo „Baltasis tigras“ sportininkai: Dovydas Žymantas (23 m), Marius Arlikevičius (17 m.), Tomas Balčius (16.m) ir Mažeikių klubo „Danas“ sportininkai Gabrielė Marozaitė (18 m.), Mantas Lobanovas (16 m). Komandos vadovas Vidmantas Butnorius, treneris Egidijus Daknys. Čempionate buvo išdalinti 19 medalių komplektų. Lietuvos sportininkai iškovojo tris bronzos medalius. Tomas Balčius kumite rungtyje 16 – 17 m. grupėje – 68 kg. iškovojo trečiąją vietą. Marius Arlikevičius kumite rungtyje 16 – 17 m. grupėje -76 kg. laimėjo bronzos medalį. Mantas Lobanovas kumite rungtyje 16 – 17 m. grupėje +76 kg. iškovojo bronzos medalį. Dovydas Žymantas kata rungtyje suaugusiųjų grupėje pasidalino 4 – 6 vietomis, Gabrielė Marozaitė kumite rungtyje suaugusiųjų grupėje liko 4 – 6 vietoje. Tai, didelis laimėjimas Lietuvos sportininkų, nes NORDIC čempionate dalyvauja sportininkai užėmę prizines vietas Europos ir pasaulio WKF čempionatuose. Pasaulinė WKF federacija atkakliai siekia, kad karatė taptu olimpine sporto šaka.