Naujienos

2016.03.26 Šiauliečių pergalės Lietuvos šotokan/WKF karatė čempionate

Kovo 26 d. Šiauliuose vyko Lietuvos Šotokan/WKF karatė čempionatas. Varžybose dalyvavo Lietuvos šotokan karatė federacijos ir Lietuvos karatė asociacijos sportininkai iš 12-kos šalies klubų (dalyvių skaičius pagal rungtis apie 200). Čempionato programoje buvo kata, shotokan kumite (kova iki vieno ippon be svorio kategorijų) ir WKF kumite (kova iki trijų ippon su svorio kategorijomis) rungtys. Daugelis sportininkų siekė aukščiausių tikslų ir dalyvavo visose trijose rungtyse. Čempionate buvo išdalinti 25 medalių komplektai. Čempionato tikslas duoti impulsą sparčiau vystyti Lietuvoje sportinį WKF karatė, sportininkams išsikovoti vietas Lietuvos rinktinėse ir atstovauti šalį šių metų pasaulio ir Europos čempionatuose.

Sporto klubui „Baltasis tigras“ atstovavo devyni sportininkai kurie iškovojo 4 aukso, 4 sidabro ir 4 bronzos medalius. Bendroje įskaitoje sporto klubas „Baltasis tigras“ užėmė trečiąją vietą.

Kata rungtyse vaikinų 16 -17 m. grupėje čempiono titulą iškovojo Eimantas Gajauskas, antrąją vietą laimėjos Marius Arlikevičius. Kitas klubo sportininkas Matas Žymantas 14 – 15 grupėje laimėjo pirmąją, toje pačioje grupėje Kristijonas Lunys iškovojo trečią vietą.

Kovų rungtyse pagal sportinio karatė WKF taisykles jaunių amžiaus grupėje (16-17m.) iki 68 kg Lietuvos čempiono tapo Eimantas Gajauskas, antrą vietą užėmė Tomas Balčius. Tačiau šis sportininkas pagal šotokan taisykles tapo čemopionu. Marius Arlikevičius 16 – 17 m. pagal shotokan taisykles iškovojo antrąją vietą o pagal sportinio karatė taisykles, grupėje virš 68 kg laimėjo trečią vietą. Matas Žymantas 14-15 m. virš 57 kg. svorio kategorijoje pagal sportinio karatė taisykles iškovojo antrąją vietą. Jaunučių amžiaus grupėje (14-15m.) pagal sportinio karatė WKF taisykles vaikinų tarpe iki 57 kg trečias vietas užėmė Vytas Korsakas ir Linas Špokauskas.

Balandžio 9 d. Danijoje vyks Šiaurės šalių pagal WKF sportinio karatė taisykles čempionatas ir pirmą kartą dalyvaus Lietuvos karatė rinktinė, kuriai atstovaus keturi sporto klubo „Baltasis tigras“ sportininkai. Pasaulinė WKF federacija atkakliai siekia karatė sporto šakos pripažinimo TOK–e ir deda dideles pastangas tapti olimpine sporto šaka.