Naujienos

2015.04.04 Lietuvos Šotokan/WKF karatė čempionatas

Balandžio 4 d. „Cido“ arenoje Panevėžyje įvyko Lietuvos Šotokan/WKF karatė čempionatas. Varžybose dalyvavo Lietuvos šotokan karatė federacijos ir Lietuvos karatė asociacijos sportininkai iš 14-kos šalies klubų (dalyvių skaičius pagal rungtis apie 200). Čempionato programoje buvo kata, shotokan kumite (kova iki vieno ippon be svorio kategorijų) ir WKF kumite (kova iki trijų ippon su svorio kategorijomis) rungtys. Daugelis sportininkų siekė aukščiausių tikslų ir dalyvavo visose trijose rungtyse. Čempionato tikslas duoti impulsą sparčiau vystyti Lietuvoje sportinį WKF karatė, sportininkams išsikovoti vietas Lietuvos rinktinėse ir atstovauti šalį šių metų Pasaulio WKC WSKA, Europos SKDUN, ESKA čempionatuose. Pasaulinė WKF federacija atkakliai siekia karatė sporto šakos pripažinimo TOK–e ir deda dideles pastangas tapti olimpine sporto šaka.

Naujas Lietuvos karatė čempionato formatas su WKF kumite rungtimis, labai patiko žiūrovams, sportininkams, treneriams, karatė specialistams. Svorio kategorijų – WKF rungčių sportininkai pakeitė kovų taktiką ir stengėsi surinkti kuo daugiau taškų, dažnai rizikavo, o šotokan kovotojai darydavo tik užtikrintus gerai paruoštus karatė veiksmus vertus wazari arba ippon. Šiaulių karatė klubui „Baltasis tigras“ atstovavo septyni sportininkai.

Suaugusiųjų kata rungties vicečempionu tapo klubo instruktorius Dovydas Žymantas. Vaikinų 16 -17 m. grupėje čempiono titulą iškovojo Marius Arlikevičius, kitas klubo sportininkas Eimantas Gajauskas toje pačioje grupėje laimėjo antrąją vietą. Komandinėje vyrų kata rungtyje kurią sudarė trys sportininkai, klubo „Baltasis tigras“ komanda užėmė antrąją vietą.

Kovų rungtyse pagal sportinio karatė WKF taisykles jaunių amžiaus grupėje (16-17m.) virš 68 kg Lietuvos čempiono tapo Marius Arlikevičius. Šis sportininkas pagal šotokan taisykles iškovojo trečiąją vietą. Eimantas Gajauskas pagal WKF taisykles toje pačioje amžiaus grupėje iki 68 kg užėmė antrąją vietą.

Jaunučių amžiaus grupėje (14-15m.) pagal sportinio karatė WKF taisykles vaikinų tarpe virš 57 kg Lietuvos čempionu tapo Matas Žymantas bei pagal šotokan taisykles šis sportininkas užėmė trečiąją vietą. Tomas Balčius pagal WKF taisykles šioje grupėje iškovojo antrąją vietą.

Lietuvos čempionate teisėjavo Šiaulių karatė klubo vadovas ir Lietuvos karatė asociacijos rinktinės treneris Egidijus Daknys. Balandžio 18-19 d. Latvijoje vyks Europos šotokan karatė čempionatas ir Lietuvos karatė rinktinei atstovaus Šiaulių klubo „Baltasis tigras“ sportininkai užėmę prizines vietas šiame Lietuvos karatė čempionate.