Naujienos

2016.01.23 XVI-asis Baltijos šalių karatė čempionatas 2016

Š.m. sausio 23 dieną Radviliškio sporto arenoje vyko „XVI-asis Baltijos Šalių karatė čempionatas 2016“, kuriame dalyvavo 250 aukšto meistriškumo sportininkai iš Estijos, Latvijos, Lietuvos bei Baltarusijos, viso 33 klubai. Sportininkai varžėsi individualiose kata ir pagal svorius kumite rungtyse. Daugiausia apdovanojimų iškovojo Latvijos sportininkai 58 medalių komplektus. Lietuvos karatekos iškovojo 32 medalių komplektus. Šiaulių sporto klubo “Baltasis tigras” sportininkai iškovojo septynis medalių komplektus. Šiaulietis Matas Žymantas kumite rungtyje 14-15 m. +70 kg. iškovojo pirmąją vietą. Eimantas Gajauskas 16 -17 m. grupėje – 76 kg. finale po įtemptos kovos pralaimėjo Latvijos rinktinės nariui ir liko antroje vietoje. Tomas Balčius 16-17 m. grupėje -68 kg. užėmė trečiąją vietą. Marius Arlikevičius toje pačioje amžiaus grupėje -76 kg. ir +76 kg. svorio kategorijose iškovojo trečias vietas. Kamilė Ščiukaitė 11 – 12 m. grupėje + 35 kg. iškovojo antrąją vietą, finale nusileido sportininkei iš Mažeikių. Klubo jauniausia sportininkė Elžbieta Lukošaitytė kuriai buvo pirmosios tokios aukšto lygio varžybos 8-9 m.grupėje absoliučioje svorio kategorijoje iškovojo antrąją vietą.

Čempionate vyko ir komandinės kovų rungtys kurias sudarė po tris sportininkus. Komandinėje kumite rungtyje berniukai 10-11 m. ir 12-13 m. nugalėtojais tapo Baltijos karatė klubas (Latvija). Grupėje 14 -15 m. nugalėtojais tapo Salaspilio karatė klubas (Latvija). Grupėje 16-17 m. čempionais tapo Šiaulių miesto sporto klubas “Baltasis tigras”.

XVI Baltijos Šalių karatė čempionato klubo taurę iškovojo Latvijos klubas Fudzi.

Varžybos vyko pagal WKF (World Karate Federation) taisykles. WKF karatė turi perspektyvą tapti olimpine sporto šaka, todėl visame pasaulyje stengiamasi, kad šis sportas būtų kuo saugesnis t.y ant rankų, kojų ir krūtinės uždedamos specialios apsaugos. Kovotojai rodo labai greitus ir sudėtingus smūgius. Jie nebijo vienas kito sužeisti , todėl vaizdas ant tatamio būna labai dinamiškas ir permainingas.

Vienas iš varžybų organizatorių sporto klubo”Baltasis tigras” vadovas Egidijus Daknys apibendrindamas renginį pažymėjo, kad čempionatas pasižymėjo aukšta sportine konkurencija tarp klubų ir individualių kovotojų.