Naujienos

2015.04.18 Europos Šotokan karatė čempionatas Daugpilyje

Latvijoje, Daugpilio mieste vyko 5-tas SKDUN organizacijos Europos Šotokan karatė čempionatas ir karatė mokinių Kohai Europos taurės varžybos, kuriose dalyvavo virš 700 sportininkų iš 20-ties Europos šalių. Lietuvą čempionate atstovavo Lietuvos šotokan karatė federacijos ir Lietuvos karatė asociacijos klubų sportininkai kultivuojantys šotokan karatė stilių Lietuvoje. Europos šotokan karatė čempionato programoje pagal rungtis Lietuvą atstovavo 48 sportininkai, o karatė mokinių Kohai Europos taurės varžybose – 42 sportininkai, be to Lietuvą atstovavo 11 įvairaus amžiaus grupių kata, kumite komandų.

Šiaulių karatė klubo „ Baltasis tigras“ sportininkė Eimantė Šaltupytė jaunimo amžiaus grupėje (18-20 m.) kumite rungtyje +60 kg tapo Europos čempione. Finale šiaulietė įveikė sportininkę iš Lenkijos. Šis pasiekimas neatsitiktinis, o nuoseklus trenerio ir sportininkės bendro darbo rezultatas.

Lietuvos jaunimo mix kumite komandai (16-20 m.) kurią sudaro penki sportininkai ( trys vaikinai ir dvi merginos) atstovavo du šiauliečiai: Marius Arlikevičius ir Eimantė Šaltupytė. Po emocingo ir įtempto pusfinalio kuriame teko nusileisti Rumunijos komandai, lietuvaičiai liko trečioje vietoje.

Karatė mokinių Kohai Europos taurės varžybose Šiaulių karatė klubo „ Baltasis tigras“ sportininkas Benediktas Kučinskas 12 – 13 m. grupėje užėmė trečiąją vietą. Šiaulietė Kamilė Ščiukaitė kumite rungtyje iškovojo taip pat trečiąją vietą.

Bendroje suvestinėje tarp iškovotu medalių Europos Šotokan karatė čempionate Lietuvos komanda užėmė trečiąją vietą. Pirmoji vieta atiteko Rumunijai, antri liko Baltarusija.

Lietuvos rinktinės treneris ir klubo „Baltasis tigras“ vadovas džiaugiasi Lietuvos sportininkų pasiekimais Europos SKDUN čempionate ir tikisi šiauliečių sportininkų gerų rezultatų artimiausiuose dviejuose pasaulio čempionatuose, kurie įvyks gegužės mėnesį pagal karatė WKC taisykles Rygoje ir pagal IJKA taisykles Stambule.