Naujienos

2015.01.24 Šiauliuose XV Baltijos šalių karatė čempionatas

Š. m sausio 24 d. Šiaulių karatė klubo „Baltasis tigras“ ir Lietuvos karatė asociacija organizavo XV Baltijos šalių karatė čempionatą. Varžybos vyko pagal WKF (World Karate Federation) taisykles. Dalyvavo 200 aukšto meistriškumo sportininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos ir Gruzijos, viso iš 27 klubų. Susumavus rezultatus pagal laimėtas prizines vietas Baltijos taurę iškovojo Latvijos karatė klubas „Fudzi SK“, antrą vietą iškovojo Šiaulių karatė klubas „Baltasis tigras“ ir trečiąją vietą laimėjo Vitebsko regiono komanda iš Baltarusijos.

Sportininkai kovodami pagal sportinio karatė taisykles dėvi kone viso kūno apsaugas. Ant rankų, kojų ir krūtinės uždedamos specialios apsaugos. Kovotojai gali atlikti įvairius metimus, rodo labai greitus ir sudėtingus smūgius. Jie nebijo vienas kito sužeisti, todėl vaizdas ant tatamio būna labai dinamiškas ir permainingas.

Šiame čempionate Šiaulių karatė klubo „Baltasis tigras“ garbę gynė 15 sportininkų. Kata rungtyje suaugusiųjų grupėje pirmąją vietą laimėjo klubo instruktorius Dovydas Žymantas. Taip pat pirmas vietas šioje rungtyje iškovojo 16 – 17 m. grupėje Marius Arlikevičius ir 14 – 15 m. grupėje Matas Žymantas. Antras vietas laimėjo Eimantas Gajauskas, Kristijonas Lunys ir Kamilė Ščiukaitė. Trečią garbingą vietą iškovojo Deimantas Jurgutavičius.

Kumite finalinėje rungtyje antrąją vietą užėmė Eimantas Gajauskas 16 – 17 m. – 68 kg svorio kategorijoje po atkaklios kovos rezultatu 2:3 pralaimėjęs Europos čempionato ketvirtos vietos ir Estijos rinktinės nariui Danieliui Rodionovui. Taip pat antrą vietą kumite rungtyje iškovojo Aistė Mickūnaitė +54 kg. svorio kategorijoje (14 – 15 m.) ir Kamilė Ščiukaitė +35 kg. svorio kategorijoje (9 – 10 m.) . Garbingas trečias vietas kumite rungtyse laimėjo Gabrielė Lešinskaitė (16 – 17 m.) absoliut. svorio kategoria, Marius Arlikevičius – 76 kg., (16 – 17 m.) , Tomas Balčius – 63 kg. (14 – 15 m.) , Matas Žymantas – 70 kg. (14 – 15 m.) , Lukas Vileikis + 30 kg. (8 – 9 m.) .

Čempionato organizatorius klubo “Baltasis tigras” vadovas Egidijus Daknys apibendrindamas reginį pažymėjo, kad šis čempionatas pasižymėjo aukšta sportine tarp klubų ir individualių kovotojų konkurencija. Šiose varžybose sportininkai išbandė savo jėgas, pasisėmė iš varžovų patirties, bei suteikė galimybę žiūrovams pasimėgauti tikrai puikiais sportinio karatė vaizdais.